
OR Platform 040
In navolging op het succes van OR Platform 013, dat MZ Services samen met De Voort Advocaten | Mediators meer dan 10 jaar geleden oprichtte, hebben we het idee opgevat om ook in Eindhoven en omgeving een soortgelijk initiatief te ontplooien. In samenspraak met enkele enthousiaste OR-leden uit Eindhoven werd OR Platform 040 geboren. Dit platform biedt ondernemingsraden (OR’en) van ondernemingen in en rond Eindhoven een unieke gelegenheid om kennis te delen, ervaringen uit te wisselen en netwerken te versterken. Ongeacht grootte, sector of branche. Met vele tientallen ondernemingsraden uit zowel de profit- als de publieke sector en de zorg in de regio Eindhoven, biedt OR Platform 040 een waardevolle omgeving voor samenwerking, samen leren en groei.
Wat is OR Platform 040?
Platform 040 is een informeel platform dat gericht is op ondernemingsraden die actief willen leren van en met andere OR’en in de regio Eindhoven. Veel ondernemingsraden hebben vaak een beperkt netwerk en weinig communicatie met collega-OR’en. Volgens ons is dat een gemiste kans! Platform 040 biedt een oplossing door kennisdeling en samenwerking mogelijk te maken.
Het platform komt twee tot drie keer per jaar bijeen en biedt een vertrouwelijke omgeving waar ervaringen kunnen worden gedeeld en nieuwe inzichten kunnen worden opgedaan. Tijdens de bijeenkomsten bespreken we actuele thema’s, zoals werkdruk, privacy, duurzaamheid en pensioen. Samen met onze collega’s van De Voort Advocaten | Mediators geven we onze visie op deze thema’s en voorzien we OR-leden van waardevolle informatie en advies.
Volgende bijeenkomst van OR Platform 040: 25 september 2025
De volgende bijeenkomst van OR Platform 040 vindt plaats op donderdagmiddag 25 september 2025. Dit keer zijn we te gast bij de ondernemingsraad van de GGzE. Het onderwerp van deze bijeenkomst is de vraag hoe de ondernemingsraad kan (moet?) omgaan met generatieverschillen in organisaties. Op zichzelf is dit vraagstuk natuurlijk van alle tijden, maar door de combinatie van snelle technologische ontwikkelingen, maatschappelijke veranderingen, social media en visie op de balans tussen werk en privé, komen generatieverschillen in veel ondernemingen vandaag de dag nog meer tot uiting dan in het verleden. Centrale vraag dus: hoe ga je daar als OR mee om. Deze vraag heeft twee dimensies: in de eerste plaats is de vraag welke impact generatieverschillen hebben op het ‘goed functioneren van de onderneming’ en dus op het reguliere OR-werk. Daarnaast is echter ook de vraag hoe je met omgaat met generatieverschillen binnen de OR.
Praktische informatie
De bijeenkomst van 25 september 2025 vindt plaats bij GGzE.
Locatie: Conferentiecentrum op Landgoed De Grote Beek, Grote Beekstraat 24, Eindhoven
Datum: Donderdag 25 september 2025
Aanmelden: Aanmelden kan tot en met 22 september 2025 via e-mail: i.vandepas@devoort.nl
Let op: parkeren kan op P10 (volg bewegwijzering). Deze parkeerplaats is ’s middags echter vaak volledig bezet. In dat geval is er altijd nog plaats op P5 (ongeveer 10 minuten wandelen van het Conferentiecentrum). Er mag op het Landgoed niet op het gras of in de bermen geparkeerd worden.
Programma
Vanaf 13.30 uur staat de koffie klaar en om 14.00 uur gaan we van start. De bestuurder van GGzE, mevrouw Carla van de Wiel, zal een korte presentatie geven over wat GGzE is en doet. Hierna gaan we aan de slag, te beginnen met een korte introductie van het onderwerp, gevolgd door een interactieve werkvorm (bij goed weer mogelijk al wandelend over het landgoed). Doel is om ervaringen te delen en van elkaar te horen en te leren over hoe om te gaan met de uitdagingen die generatieverschillen in organisaties met zich meebrengen.
Rond 16.00 uur proberen we te komen tot een aantal conclusies. Tegen 16.30 uur sluiten we de bijeenkomst af.
Aanmelden
Stuur uiterlijk 22 september 2025 een mail naar Ineke van de Pas: i.vandepas@devoort.nl. Graag ontvangen we bij de aanmelding de voor- en achternaam van de deelnemer(s).
Deelname is kosteloos, maar bij aanmelding gaan we ervan uit dat je ook echt aanwezig zult zijn. Bij onvoorziene verhindering verzoeken we je om tijdig af te melden (o.a. in verband met de catering)!
